PREMIUM OMEGA-3 KRILL OIL, 60 cps. EPA+DHA, cholin, astaxanthin

Novinka
Značka: NUTRISTAR
480 Kč 417,39 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Antarktic PREMIUM OMEGA-3 KRILL OIL, 60 cps. EPA+DHA, cholin, astaxanthin

Doplněk stravy v želatinových tobolkách.

EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce.

Cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální funkce jater.

Antarctic KRILL OIL je vysoce koncentrovaný olej, extrahovaný z antarktického krilu Euphausia superba, drobných mořských živočichů bohatých na Omega-3 fosfolipidy a cholin s přírodně silným antioxidantem Astaxanthinem.

Dávkování:

2 kapsle denně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Doplněk stravy v želatinových tobolkách.

 EPA a DHA přispívají k normální funkci srdce.

 Cholin přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normálnímu metabolismu lipidů a k udržení normální funkce jater.

 Antarctic KRILL OIL je vysoce koncentrovaný olej, extrahovaný z antarktického krilu Euphausia superba, drobných mořských živočichů bohatých na Omega-3 fosfolipidy a cholin s přírodně silným antioxidantem Astaxanthinem.

Dávkování:
2 kapsle denně.

Složení:
Olej z krilu Euphausia superba, kapsle z rybí želatiny.

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

Výrobce: Aditiva CZ s.r.o., Starochuchelská 6, Praha

Zdroj: wikipedia.cz

Krill 

 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
 
Detail krilu
 
Antarktický kril (Euphausia superba)
 
Antarktický kril krmící se fytoplanktonem (12× zpomaleno)

Kril či krill je souhrnné označení pro malé mořské korýše žijící ve světových oceánech především v polárním pásu. Slovo krill pochází z norštiny, kde označuje mladé rybky neboli potěr Obecně se používají názvy antarktický kril, severský kril a tichomořský kril. Každý je charakteristický převažujícím druhem: krunýřovka krillová (Euphausia superba) je nejhojnějším druhem krilu antarktického, světélkovec atlantský (Meganyctiphanes norvegica) je silně zastoupený v krilu severního Atlantiku a krunýřovka Euphausia pacifica pak v severním Tichém oceánu.

Kril se může dožívat deseti let,[2] obvykle však žije kratší dobu, nejčastěji několik měsíců (teplejší oblasti), až několik let (studenější). Objevuje se ve velkých a hustých rojích, které mohou pokrývat až několik stovek kilometrů čtverečních. Tito malí bezobratlí korýši představují společně s planktonem nejpočetnější složku biomasy na světě.

Kril se vyskytuje převážně pod hladinou moře. V noci se však vynořuje na hladinu, kde se živí planktonem. Každá samička krilu dokáže naklást až několik tisíc vajíček mnohokrát za rok.

Kril slouží jako potrava mnoha vodním živočichům, například tuleňům, velrybám či tučňákům. Jedná se o důležitý základ potravního řetězce pro velké množství organismů.

Kril je tvořen převážně drobnými fosforeskujícími korýši, kteří jsou výraznými zdroji nenasycených mastných kyselin. Jejich schránky obsahují vysoký podíl fosforu. Kril je člověkem využíván jako zdroj omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Kril je průmyslově zpracováván i člověkem, který ho loví pro farmaceutický průmysl, potravinářský, ale také jako potravu pro ryby chované v zajetí.

Krilový olej - extrakt z krunýřovky krilové - obsahuje značné množství antioxidantů, které chrání buňky, omega-3 mastné kyseliny, které působí protizánětlivě, a fosfolipidy, podporující činnost mozku. Dále má Neptune Krill Oil ™ značný potenciál jako zdroj energie,  také chrání pokožku, pomáhá bojovat proti vráskám atd.

Co činí krilový olej tak jedinečným?

Krilový olej se liší od ostatních mořských olejů tím, že obsahuje zásadní množství tří výživných látek: omega-3 mastné kyseliny, fosfolipidy a silné antioxidanty. Jak dosvědčují odborníci, kombinace těchto tří složek činí  olej vhodným k užívání při mnoha zdravotních obtíží, od příznaků premenstruačního syndromu až po vysokou hladinu cholesterolu a artritické bolesti. Každá z uvedených složek přispívá k účinnosti celku, který je pak působí ještě efektivněji než jednotlivé  složky odděleně.

Omega-3 kyseliny

Omega-3 je jeden druhů  polynenasycených mastných kyselin, stejně jako omega-6. Obě skupiny  jsou nazývány esenciální -  lidské tělo není schopno je vytvářet a musejí být  přijímány v potravě.  Ryby z chladných moří bohaté na oleje /jako losos, tuňák nebo makrela/ jsou jedním z nejlepších zdrojů dvou důležitých  omega-3 kyselin:EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

Omega-3 kyseliny jsou známé svým významem pro lidské zdraví. Jsou podstatnými součástmi buněčných stěn a hrají klíčovou roli pro fungování centrálního nervového systému  /mozek sám obsahuje DHA/.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…