Ashwagandha, 90 cps Ašvaganda, Withania somnifera Extrakt 5 % withanolidů

Značka: SUPERIONHERBS
790 Kč 686,96 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Ashwagandha, Ašvaganda, Withania somnifera Extrakt 5 % withanolidů

Produkt obsahuje patentovaný extrakt z Ašvagandy s nejvyšším obsahem účinných látek na světě, získaných výhradně z kořene - více než 5 % withanolidů. Při jeho výrobě se nepoužívají žádné chemické látky ani alkohol. Součástí patentovaného výrobního postupu, který výrazně zvyšuje účinnost produktu, je i použití malého množství mléka a extrakt, tak může obsahovat jeho stopy.
Složení: 500 mg Withania somnifera patentovaný extrakt z kořene
Balení: 90 kapslí x 500 mg čistá hm. extraktu 45 g 100% čisté extrakty, neobsahuje plnidla ani konzervační látky rostlinné tobolky
Doplněk stravy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ashwagandha (lat. Withania somnifera) česky vitánie snodárná

Ašvaganda znamená „síla koně”. Ašva znamená kůň a Ganda – sílu. K hlavním účinným látkám patří v Ašvagandě withanolidy, které obsahuje hlavně kořen rostliny. Ashwagandha obsahuje dále glykosidy, aminokyseliny, laktony, ale také vitamíny, minerály a další. Vysoký obsah aktivních látek zajišťuje velké spektrum blahodárných účinků. Přezdívá  se jí indický ženšen.

Ašvaganda

Ašvaganda je nejoblíbenější indická botanická rostlina a byla používána v Ayurvedě, 5 000 let starém indickém  systému, jako omlazující a denní tonikum po mnoho staletí. Teprve nyní dochází k největšímu růstu užívání ashwagandhy po celém světě vzhledem k neuvěřitelně pozitivním výsledkům nedávných farmakologických studií.

Ashwagandha ztělesňuje samotnou podstatu preventivního  přístupu k zdraví v Ájurvédě.
Ašvaganda působí na úrovni celého tělního systému tím, že pomáhá udržovat rovnováhu v látkách a procesech probíhajících v lidském těle.

Ashwagandha je malý, dřevnatý keř z rodiny Solanaceae, která roste asi 70 cm na výšku v Indii a v několika částech Středomoří a Afriky.
V důsledku tohoto rozsáhlého biotopu existují značné morfologické a chemo-typické rozdíly v místních druzích. Kořenové fytoaktivní látky jak divokých, tak kultivovaných druhů se však zdají být stejné.
Kořeny ašvagandy jsou hlavní část rostliny, která se používá terapeuticky.

 

 
 

500 mg Withania somnifera patentovaný extrakt z kořene
Balení:
90 kapslí x 500 mg čistá hm. extraktu 45 g, č
100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
HPMC rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány
doplněk stravy

Balení: 90 kapslí x 500 mg, tj. 45 g

Dávkování:

  • 1 kapsle ráno a večer
  • užívejte po jídle a dostatečně zapijte

    Výrobce:
    PHARMACOPEA CZ s.r.o., Mezilehlá 326/1, Praha

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro těhotné.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

 

zdroj: WIKIPEDIA.CZ

Withanie snodárná

(přesměrováno z Withania somnifera)
 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikipedie:Jak číst taxoboxWithanie snodárná
alternativní popis obrázku chybí
Withanie snodárná Withania somnifera
Vědecká klasifikace
Říše rostliny (Plantae)
Podříše cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád lilkotvaré (Solanales)
Čeleď lilkovité (Solanaceae)
Rod withanie (Withania)
Binomické jméno
Withania somnifera
(L.) Dunal, 1852
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Withanie snodárnáWithania somnifera) (v sanskrtu Ashwagandha [Ašvaganda]) je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která bývá po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství, v Ájurvédě.

 

Rozšíření

Nenáročná rostlina rostoucí na kamenitých, suchých až vyprahlých půdách, od savan až do polopouští. Vyskytuje na teplých, dobře osvětlených místech se na okrajích křovin, podél cest, na lidmi narušených stanovištích. Má široký areál výskytu v subtropech i tropech Evropy, Asie a Afriky. Jen s obtížemi lze určit, ve kterých oblastech je původní. Ještě před počátkem našeho letopočtu, a hlavně následně s nástupem cestování a předávání vědomostí, byla šířena na mnohá území tehdy známých kontinentů.

Popis

Vytrvalá, stálezelená dřevnatějící bylina nebo keř vysoký 50 až 200 cm. Větve má hustě porostlé hvězdicovitými chlupy, které rostlině dávají našedlou barvu. Jsou porostlé řapíkatými listy s vejčitými či podlouhlými čepelemi, dlouhými 3 až 10 cm a širokými 2 a7 cm. Celokrajné listy s klínovitou bázi jsou na vrcholu špičaté, z lícní strany našedlé a řídce chlupaté a z rubové hustě šedě plstnaté.

Žlutozelené, pětičetné, oboupohlavné květy na krátkých stopkách vytvářejí v počtech čtyři až šest úžlabní svazečky. Srostlý kalich dlouhý je v době květu dlouhý 5 mm a má úzce trojúhelníkovité cípy, žlutozelená, zvonkovitá koruna je o málo větší kalichu a stejně jako kalich je na vnější straně chlupatá, V květu je pět tyčinek se žlutými prašníky. Dvouplodolistový, jednodílný svrchní semeník má jednu čnělku. Plodem je oranžová, lesklá, kulovitá, 5 až 8 mm velká bobule obalená vytrvalým kalichem. Obsahuje světle hnědá semena velká asi 2 mm.

Pěstování

I přes to, že je Ašvaganda tropická rostlina, na pěstování se řadí mezi méně náročné. Vhodná doba na vsazení semen je květen, kdy už nehrozí nízké ranní teploty spojené s ranními mrazíky. Semena rostliny jsou malá a položí sena povrch zeminy, poté se jemně do půdy zatlačí a nakonec se přikryjí folií. Venku se Ašvaganda nechává od jara do podzimu a v zimě je potřeba přesunout do domácího prostředí, kde přečká chladné počasí. Pokud by se nepřemístila, zahynula by. Rostlina se musí pravidelně hnojit organickým hnojivem tak, aby byla půda stále vlhká.

Užití -  viz  wikipedia.cz

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Houby
Hmotnost: 2 kg