CHANCA PIEDRA 50 g čaj - Rozbíječ kamenů -Phyllanthus niuri,ledviny

88 Kč 76,52 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

CHANCA PIEDRA = ROZBÍJEČ KAMENU  (Vaše ledviny Vás budou mít rády.....uleví se jim )

Sušená, řezaná bylina Phyllanthus niruri L. - doplněk stravy

Čeleď: Euphorbiaceae (pryšcovité)          Rod: Phyllanthus           Druh: niruri L.

Nativní názvy: quebra piedra, pitirishi, stone sreaker, shatter stone, sasha foster, seed on the leaf, derriere dos, des dos, feuilles la fievre, quinina criolla, dukong anak, memeniran, meniran, rami buah, tamalak, turi hutan, makantowe

Používaná část rostliny: nadzemní část rostliny (Herba phyllanthidi

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fytochemické složení:

3,5,7-trihydroxyflavonal-4´-o--1-(-)-rhamnopyranosid, 4-metoxynorsecurinin, 4-metoxy-securinin, 5,3´,4´-trihydroxy -flavonon -7-o--1-(-)-rhamnopyranosid, astragalin, brevifolinkarboxylová kyselina, cymen, ellagová kys., hypophyllantin, limonen, lintetralin,lupa-20(29)-en-3-ol, lupa-20(29)-en-3-olacetát, lupeol, methylsalicylát, niranthin, nirtetralin, niruretin, nirurin, nirurisid, phyllantin, phyllochrysin, phyltetralin, quercetin, quercetinové heterosidy, quercetol, quercitrin, rutin, saponinové trialcontanaly, tricontanol

Popis:

Chancapiedra je drobná vzpřímená rostlinka dorůstající výšky 30 - 40 cms, s drobnými lístky a malými květy bílé barvy, lístky vrůstají na dlouhých řapících. Vyskytuje se v deštném pralese Amazonie a ostatních tropických oblastech včetně Baham, jižní Indie a Číny. Rod Phyllanthus obsahuje více než 600 druhů travin, křovin a jedno- či dvouletých rostlin, vyskytujících se v tropických a subtropických regionech obou polokoulí. Druh P. niruri převládá v Amazonii, kde se bohatě šíří.
Druhy Phyllanthus amarus a P. sellowianus jsou velmi blízké jsou velmi blízké druhu P. niruri a to fytochemickým složením a historií ethnomedicinálního použití, ale vyskytují se v suchých klimatech Indie, Brazílie a Floridy, kde je P. amarus velmi obvyklým plevelem. Velmi blízký druh P. emblica je běžně užíván ayurvédickou medicínou pod názvem Brahmí. Španělský název Chanca Piedra znamená „Brzda nebo Rozbíječ kamenů“ . Je to malý zázrak,že bylinka má  široké spektrum použití. Jsou jí tpřisuzovány schopnosti podpory zažívání obecně - digestivní,  karminativní a laxativní, dále schopnost regulovat menses, tonické a  a to na bázi po generace tradovaných použití.

Chancapiedra je dosud velmi používaná v lidové medicíně Jižní Ameriky dosahujíc velké popularity jako prostředek na žlučníkové a ledvinové kameny. 

Chancapiedra se stala předmětem mnoha výzkumů pro stanovení aktivních látek a objasnění farmakologických aktivit od počátku 60 let. Indické a brazilské výzkumné týmy patřili mezi první díky dlouholeté tradici užívání obyvateli v těchto oblastech. V některých publikovaných pracech jsou uváděny malé rozdíly mezi druhy P. niruri a P. amarus, jiní vědci však tvrdí, že se jedná pouze o dvě různá označení té samé bylinky.


Játra chránící aktivita Chancapiedry byla přiřčena dvěma složkám zvaným phyllanthin a hypophyllanthin, popsaným indickými výzkumníky ve studii roku 1985.
Glykosidy nacházející se v Chancapiedře vykazovaly inhibiční aktivitu aldosareduktázy (AR) ve studiích provedených japonskými vědci v letech 1988 - 89.

 V současné je Chancapiedra s šíří svého efektivního užití velmi důležitým bylinným pomocníkem z deštného pralesa a získává si světovou popularitu léčitelů a praktiků přírodní medicíny. Důležité je , že nemá vedlejší účinky a není toxická, jak vyplývá z mnoha klinických studií i mnohaleté zkušenosti bylinné medicíny.

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

 
Vedlejší účinky:

Nejsou popisovány

 
Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:

Pro všechny výše uvedené obtíže se užívá celá nadzemní část rostliny, připravit nálev 5 gramů na litr vody, pít 3x denně šálek.

Více informací o rostlině si vygůůglujte…...

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.07 kg