CHANCA PIEDRA čaj 500 g - Rozbíječ kamenů

680 Kč 591,30 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

CHANCA PIEDRA = ROZBÍJEČ KAMENU  (Vaše ledviny Vás budou mít rády.....uleví se jim )

Sušená, řezaná bylina Phyllanthus niruri L. - doplněk stravy

Použití, dávkování, informace:
 
Nálev: 5 g byliny zalít horkou vodou (ca 80°C), nechat odstát přibližně 15 minut, poté scedit a popíjet
dospělí 2-3x denně 300 ml ,děti od 3 let 1x denně 300ml. Pro lepší chuť lze dosladit včelím medem.
 
Upozornění :
 
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu.
 

 

Balení :
 
500 g sušené byliny
Hmotnost s obalem : 530 g  

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

ytochemické složení:

3,5,7-trihydroxyflavonal-4´-o--1-(-)-rhamnopyranosid, 4-metoxynorsecurinin, 4-metoxy-securinin, 5,3´,4´-trihydroxy -flavonon -7-o--1-(-)-rhamnopyranosid, astragalin, brevifolinkarboxylová kyselina, cymen, ellagová kys., hypophyllantin, limonen, lintetralin,lupa-20(29)-en-3-ol, lupa-20(29)-en-3-olacetát, lupeol, methylsalicylát, niranthin, nirtetralin, niruretin, nirurin, nirurisid, phyllantin, phyllochrysin, phyltetralin, quercetin, quercetinové heterosidy, quercetol, quercitrin, rutin, saponinové trialcontanaly, tricontanol

Popis:

Chancapiedra je drobná vzpřímená rostlinka dorůstající výšky 30 - 40 cms, s drobnými lístky a malými květy bílé barvy, lístky vrůstají na dlouhých řapících. Vyskytuje se v deštném pralese Amazonie a ostatních tropických oblastech včetně Baham, jižní Indie a Číny. Rod Phyllanthus obsahuje více než 600 druhů travin, křovin a jedno- či dvouletých rostlin, vyskytujících se v tropických a subtropických regionech obou polokoulí. Druh P. niruri převládá v Amazonii, kde se bohatě šíří.
Druhy Phyllanthus amarus a P. sellowianus jsou velmi blízké jsou velmi blízké druhu P. niruri a to fytochemickým složením a historií ethnomedicinálního použití, ale vyskytují se v suchých klimatech Indie, Brazílie a Floridy, kde je P. amarus velmi obvyklým plevelem. Velmi blízký druh P. emblica je běžně užíván ayurvédickou medicínou pod názvem Brahmí. Španělský název Chanca Piedra znamená „Brzda nebo Rozbíječ kamenů“ . Je to malý zázrak,že bylinka má  široké spektrum použití. Jsou jí tpřisuzovány schopnosti podpory zažívání obecně - digestivní,  karminativní a laxativní, dále schopnost regulovat menses, tonické a  a to na bázi po generace tradovaných použití.

Chancapiedra je dosud velmi používaná v lidové medicíně Jižní Ameriky dosahujíc velké popularity jako prostředek na žlučníkové a ledvinové kameny. 

Chancapiedra se stala předmětem mnoha výzkumů pro stanovení aktivních látek a objasnění farmakologických aktivit od počátku 60 let. Indické a brazilské výzkumné týmy patřili mezi první díky dlouholeté tradici užívání obyvateli v těchto oblastech. V některých publikovaných pracech jsou uváděny malé rozdíly mezi druhy P. niruri a P. amarus, jiní vědci však tvrdí, že se jedná pouze o dvě různá označení té samé bylinky.


Játra chránící aktivita Chancapiedry byla přiřčena dvěma složkám zvaným phyllanthin a hypophyllanthin, popsaným indickými výzkumníky ve studii roku 1985.
Glykosidy nacházející se v Chancapiedře vykazovaly inhibiční aktivitu aldosareduktázy (AR) ve studiích provedených japonskými vědci v letech 1988 - 89.

 V současné je Chancapiedra s šíří svého efektivního užití velmi důležitým bylinným pomocníkem z deštného pralesa a získává si světovou popularitu léčitelů a praktiků přírodní medicíny. Důležité je , že nemá vedlejší účinky a není toxická, jak vyplývá z mnoha klinických studií i mnohaleté zkušenosti bylinné medicíny.

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

 
Vedlejší účinky:

Nejsou popisovány

 
Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:

Pro všechny výše uvedené obtíže se užívá celá nadzemní část rostliny, připravit nálev 5 gramů na litr vody, pít 3x denně šálek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.53 kg