Dárek k nákupu při objednávce nad 2.000Kč

CHANCA PIEDRA nálevové sáčky 20 x 2 g - Rozbíječ kamenů

88 Kč –16 %
Cp004 chancapiedra bags[1]
88 Kč –16 % 74 Kč 64,35 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

CHANCA PIEDRA = ROZBÍJEČ KAMENU  (Vaše ledviny Vás budou mít rády.....uleví se jim )

Sušená, mletá bylina Phyllanthus niruri L. - doplněk stravy

Použití, dávkování, informace:
 
Nálev : 1 sáček zalít cca 200 - 300 ml vroucí vody , nechat dobře vyluhovat. Pít dospělí 2 - 3x denně, děti od 3 let 1x denně

 

Upozornění :
 
Není určeno pro děti do 3 let.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu.
 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 CHANCA PIEDRA = ROZBÍJEČ KAMENU

Popis:

Chancapiedra je drobná vzpřímená rostlinka dorůstající výšky 30 - 40 cms, s drobnými lístky a malými květy bílé barvy, lístky vrůstají na dlouhých řapících. Vyskytuje se v deštném pralese Amazonie a ostatních tropických oblastech včetně Baham, jižní Indie a Číny. Rod Phyllanthus obsahuje více než 600 druhů travin, křovin a jedno- či dvouletých rostlin, vyskytujících se v tropických a subtropických regionech obou polokoulí. Druh P. niruri převládá v Amazonii, kde se bohatě šíří.
Druhy Phyllanthus amarus a P. sellowianus jsou velmi blízké jsou velmi blízké druhu P. niruri a to fytochemickým složením a historií ethnomedicinálního použití, ale vyskytují se v suchých klimatech Indie, Brazílie a Floridy, kde je P. amarus velmi obvyklým plevelem. Velmi blízký druh P. emblica je běžně užíván ayurvédickou medicínou pod názvem Brahmí. Španělský název Chanca Piedra znamená „Brzda nebo Rozbíječ kamenů“ . Je to malý zázrak,že bylinka má  široké spektrum použití. Jsou jí tpřisuzovány schopnosti podpory zažívání obecně - digestivní,  karminativní a laxativní, dále schopnost regulovat menses, tonické a  a to na bázi po generace tradovaných použití.

Chancapiedra je dosud velmi používaná v lidové medicíně Jižní Ameriky dosahujíc velké popularity jako prostředek na žlučníkové a ledvinové kameny. 

Chancapiedra se stala předmětem mnoha výzkumů pro stanovení aktivních látek a objasnění farmakologických aktivit od počátku 60 let. Indické a brazilské výzkumné týmy patřili mezi první díky dlouholeté tradici užívání obyvateli v těchto oblastech. V některých publikovaných pracech jsou uváděny malé rozdíly mezi druhy P. niruri a P. amarus, jiní vědci však tvrdí, že se jedná pouze o dvě různá označení té samé bylinky.


Játra chránící aktivita Chancapiedry byla přiřčena dvěma složkám zvaným phyllanthin a hypophyllanthin, popsaným indickými výzkumníky ve studii roku 1985.
Glykosidy nacházející se v Chancapiedře vykazovaly inhibiční aktivitu aldosareduktázy (AR) ve studiích provedených japonskými vědci v letech 1988 - 89.

 V současné je Chancapiedra s šíří svého efektivního užití velmi důležitým bylinným pomocníkem z deštného pralesa a získává si světovou popularitu léčitelů a praktiků přírodní medicíny. Důležité je , že nemá vedlejší účinky a není toxická, jak vyplývá z mnoha klinických studií i mnohaleté zkušenosti bylinné medicíny.

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

 Vedlejší účinky:

Nejsou popisovány

 Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:

Pro všechny výše uvedené obtíže se užívá celá nadzemní část rostliny, připravit nálev 5 gramů na litr vody, pít 3x denně šálek.

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Phyllanthus niruri L. neschválila.

Více informací o rostlině si vygůůglujte……

Doplňkové parametry

Kategorie: JIHOAMERICKÉ BYLINY
Hmotnost: 0.055 kg