Desinfekce LAVOSEPT roztok - dezinfekce kůže 200 ml, Citrón

Značka: AMOÉNE
199 Kč 164,46 Kč bez DPH
Skladem (> 10 ks)

200 ml virucidní a baktericidní desinfekve. Český výrobek.

Alkoholový dezinfekční přípravek ve formě roztoku s vůní citrónu, který obsahuje i zjemňující a hydratační přísady, které zabraňují vysoušení a podráždění pokožky.

Prokázaný virucidní a antibakteriální účinek

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lavosept roztok - dezinfekce kůže 200 ml, Citrón

 

200 ml  = 4 x 50 ml !

 

 • ve formě roztoku
 • zjemňující
 • hydratační
 • ve spreji
 • vůně citrónu
 • zabraňují vysoušení a podráždění
 • objem 200 ml

Složení: 

45 g Isopropylalcohol and 30 g Ethylalcohol, Parfum, Citral, D-Limonene, Linalool

Výrobce:

AMOENÉ, s.r.o.  - český výrobce přípravku Lavosept® pro hygienickou dezinfekci kůže s dvacetiletou tradicí. 

Údaje výrobce o LAVOSEPT:

DESINFEKCE
LAVOSEPT®
DESINFENCE LAVOSEPT ® NA KŮŽI

Lavosept® na kůži je dezinfekční přípravek na bázi alkoholu, který může být ve formě roztoku
nebo gelu. Přípravek má široké spektrum použití, zejména je určen k hygienické dezinfekci
kůže. Přípravek má optimální baktericidní (proti původcům onemocnění tuberkulózy a MRSA),
virucidní (viry působící opar, HIV a hepatitidy typu B, C) a fungicidní účinky.

Dezinfekce
Lavosept, který je určen na kůži, obsahuje mimo jiné také zjemňující a hydratační přísady, které
zabraňují vysoušení a podráždění pokožky rukou po jeho aplikaci.

Dezinfekční účinnost přípravku byla posuzována na Státním zdravo
tním ústavu v Praze, v
Centru epidemiologie a mikrobiologie v Národní referenční laboratoři pro dezinfekci a sterilizaci.

Schváleno ministerstvem zdravotnictví ČR pod číslem: REG – 33.7.1 – 3.4.07/11823

Přípravek Lavosept® je vhodný pro použití všude tam, kde dochází ke kontaktu s velkým
počtem osob – ve všech typech zdravotnických zařízení včetně ordinací, ve stravovacích
provozech, v oblasti rehabilitace, v kosmetických salónech, sportovních zařízeních,
v půjčovnách sportovního náčiní, fitness, wellnes apod., ale také i pro osobní hygienu,
maminky s dětmi, manažery, kteří se setkávají s velkým počtem osob.

Vyjádření výrobce:

Dezinfekce Lavosept® na kůži a na nástroje a Anticovid

Vláda České republiky v době coronavirové infekce rozhodla využít receptury WHO a uvolnila výrobek s názvem Anticovid pro zvýšení ochrany zdraví občanů ČR. Jedná se o dezinfekční prostředek na bázi lihu, vody a peroxidu vodíku (popř. vůně), jehož výroba byla ukončena nařízením Ministerstva zdravotnictví dne 30. 4. 2020 a povolen výprodej skladových zásob do 15. 5. 2020. Po tomto datu již nemohou daný výrobek nabízet společnosti, jež dosáhly krátkodobé výjimky a povolení. O tento výrobek (Anticovid) si však mohou požádat nově výrobní společnosti, které mají povolení na nákup a zpracování lihu (chemické/kosmetické výrobny). Tzn. Anticovid bude dále na trhu od různých společností pod různými názvy. Povolení je konečné a platné, jistě v roce 2020, snad do roku 2024. Tato otázka ještě není EU přesně deklarována.

Jaký je rozdíl mezi Anticovidem a Lavoseptem® a proč je Anticovid tak levný?

 • Dezinfekce Lavosept® se vyvíjela více než rok a atest stojí (to platí u všech dezinfekcí!!! i jiných společností) desítky až stovky tisíc Kč, což znamená návratnost v čase dle odběrů.

 • Anticovid byl vyvinut a zaplacen WHO a všichni, kdo jej mohli nabízet a nově mohou vyrábět, již atest neplatí, což jej výrazně zlevnilo.

 • Dezinfekce Lavosept® obsahuje panthenol, který zabraňuje ztrátě hydratace působením alkoholu, v ošetřené pokožce uzamyká vlhkost a zvláčňuje ji. Amoené, výrobce Lavoseptu®, používá typ panthenolové složky, kterou jiné společnosti přidávají např. do očních či pleťových krémů luxusních značek. Proto je dezinfekce Lavosept® účinná proti vysušení, avšak cenově dražší.

 • Žádnou takovou složku Anticovid nemá, proto je kůže podrážděná, vysušená a musí se ošetřit dalším přípravkem. Tuto informaci potvrzuje fakt, že Anticovid lze použít pouze 10x za den, což je uváděno na etiketě!

 • Nezastupitelnou složkou Lavoseptu® tvoří parfém, který byl speciálně vyvinut tak, aby nezpůsoboval alergickou reakci a přinášel zcela jiný smyslový zážitek, než je typický pro ostré vůně dezinfekčních přípravků. Vůně vznikala a byla vyvinuta českou společností, se kterou Amoené spolupracuje již více než 20 let.

 • Anticovid je většinou distribuován bez vůně či s vůní, která vždy ne úplně libě voní a jejíž původ nemusí být znám.

 • Lavosept® obsahuje líh, jež je nakupován od českého tradičního výrobce lihu, jehož kvalita, umístění, apod. je kontrolována a hlídaná státem.

  • Anticovid obsahuje stejný líh, jeho původ může a nemusí být v ČR, to záleží na výrobcích, kteří nesou zodpovědnost.

  • Lavosept® obsahuje navíc Isopropylalkohol (IPA). Tato složka spočívá především v eliminaci nadbytečných chemických sloučenin v produktu, které by mohly iritovat citlivou kůži a zároveň umocňuje biocidní účinnost lihu. Proto se může Lavosept® používat opakovaně! Isoppropylkakohol není vyráběn v ČR, 2 velké společnosti z FR a SPA uzavřely vývoz do ČR, tzn. IPA je nyní importována z DE a její cena je 5x vyšší, než před obdobím coronavirové infekce, což se výrazně promítlo do vyšší ceny Lavoseptu®. Toto zvýšení by však mělo být krátkodobé!!!

  • Anticovid neobsahuje IPU, proto je jeho cena nižší.

  • Amoené používá nejen pro výrobky Lavosept® obaly české výroby! Ty musí mít opět atest! Proto je jejich cena vždy vyšší než dovoz z Asie!

  • Anticovid je plněn do různých typů obalů, různého původu.

  • Jako jediná dezinfekce v EU má Lavosept® dobu použitelnosti 60 měsíců.

  • Anticovid má záruku 12 nebo 24 měsíců.

  • Od ledna 2020 je dezinfekce Lavosept® na kůži schválena také pro použití na nástroje. Společnost Amoené tento výrobek nazvala Lavosept® Univerzal. Je tedy použitelná na kůži, malé plochy i nástroje. I toto schválení se promítá do ceny.

  • Každý výrobce dezinfekce (nejen na bázi alkoholu) musí předat odběrateli Bezpečnostní list (dále jen BL). Tato listina je prověřována příslušnými orgány státu. Listina je velmi podrobný dokument vystaven odborníkem s praxí, jehož cena za práci a aktualizaci dokumentů je zpoplatněna a promítne se tudíž do ceny výrobku. I tento dokument je pravidelně kontrolován státem, zda-li splňuje všechny náležitosti. Amoené tyto Bezpečnostní listy má kontrolovány a aktualizovány.

  • Všichni, jež nakupují Anticovid, musí tento Bezpečnostní list obdržet či jej mít ke stažení z příslušných stránek společnosti. Vzhledem k faktu, že BL Anticovidu již byl vypracován, společnosti dokument jen okopíruji a nemusí vynakládat finanční prostředky na jeho zpracování, aktualizace, revize. apod. To se opět promítne v ceně.

  • Společnost Amoené zpracovala a poskytovala zdarma Sanitační řád pro provozovny, používající Lavosept® na kůži, nástroje i koncentrát včetně podkladů pro schválení příslušnou hygienickou stanicí. Vše je stále volně ke stažení na webových stránkách společnosti.

  • Distributoři Anticovidu tuto službu nikdy neposkytli, často nedodávají ani BL ani Sanitační řád.

  Výsledný produkt Anticovid je levný a vhodný dezinfekční prostředek k řešení dočasné krize, neměl by mít místo pro dlouhodobější užívání zvláště u profesionálů všech oborů. To je však na zvážení každého.

  Zpracoval: tým Amoené, květen 2020

Doplňkové parametry

Kategorie: Trápí mě
Hmotnost: 0.202 kg