GLYKOSTABIL 90 tbl chrom, pampeliška, hluchavka, červená řepa

Značka: NUTRISTAR
339 Kč 294,78 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

GLYKOSTABIL 90 tbl chrom, pampeliška, hluchavka, červená řepa

Doplněk stravy v tabletách

Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.

Dávkování:
Doporučená denní dávka 1-3 tablety denně. Tabletu je možno rozdělit na menší díly.
Přijímá se jako doplněk hlavních jídel, především obsahujících sacharidy, dostatečně se zapíjí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GLYKOSTABIL 90 tbl chrom, pampeliška, hluchavka, čevená řepa

 

Doplněk stravy v tabletách.

 Chrom přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi.

Dávkování:
Doporučená denní dávka 1-3 tablety denně. Tabletu je možno rozdělit na menší díly. Přijímá se jako doplněk hlavních jídel, především obsahujících sacharidy, dostatečně se zapíjí.

Složení:
Nosič (kukuřičná vláknina), extrakt z kořenu pampelišky (Taraxacum officinale) 4 % flavonů (25%), extrakt z květu hluchavky (Lamium album) 1 % flavonů (15 %), sušená červená řepa (10 %), protispékavé látky (stearan hořečnatý, talek, oxid křemičitý, fosforečnan vápenatý), sladidlo (sorbitol), chlorid chromitý.

Omezení:
Není určeno pro děti do 3 let. Nenahrazuje pestrou stravu.

Skladování:
Ukládat mimo dosah dětí a slunečních paprsků, skladujte v suchu a teplotě do 25°C.

Výrobce: Aditiva s.r.o., Starochuchelská 6, Praha

 

Zdroj: wikipedia.cz

CHROM

Biologický význam

Biologické účinky chromu jsou silně závislé na mocenství, ve kterém se do organismu dostává. Trojmocný chrom je pokládán za převážně prospěšný a je nezbytnou součástí každodenní stravy.

Z těchto důvodů je při provádění zdravotních studií nutno důsledně zkoumat ne pouze obsah chromu v prostředí, ale především to, v jaké formě (mocenství) se tento prvek setkává s živými organizmy.

Z potravin bohatých na trojmocný chrom lze uvést především melasu a přírodní hnědý cukr, červenou řepu, lesní plodiny, kvasnice a pivo. V prodávaných potravinových doplňcích se obvykle používá organická sloučenina pikolinát chromitý.
Doporučená denní dávka je přibližně 0,1 mg chromu.

Dostatečný obsah chromu v organizmu je důležitý pro správný metabolismus cukrů a tuků. Pomáhá stabilizovat hladinu krevního tuku a tlumí chuť na sladké potraviny. Farmaceutické přípravky s obsahem chromu jsou vhodné ke kontrole tělesné hmotnosti a také jako doplněk sportovní stravy pro údajný, ovšem neprokázaný růst svalové hmoty

Pampeliška lékařská

 
 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wikipedie:Jak číst taxoboxPampeliška lékařská
alternativní popis obrázku chybí
Pampeliška lékařská
Vědecká klasifikace
Říše rostliny (Plantae)
Podříše cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád hvězdnicotvaré (Asterales)
Čeleď hvězdnicovité (Asteraceae)
Podčeleď čekankové (Cichorioideae)
Rod pampeliška (Taraxacum)
Binomické jméno
Taraxacum officinale
auct. non Web., 1780
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pampeliška lékařská[(Taraxacum officinale auct. non Wigg.), velmi často uváděná pod názvem smetánka lékařská, je běžná rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Má nápadné žluté květenství, tzv. úbor, který se posléze mění v plodenství ochmýřených nažek. Pampeliška roste obecně na loukách, u cest a na trávnících, kvete zpravidla od dubna do června a někdy znovu na podzim.

Využití a účinky

Pampeliška je významná léčivka. Sbíráme kořen před rozkvětem rostliny (březen – duben), listy (květen – září), nať s kořenem (březen – duben). Droga je bez zápachu a má mírně nahořklou chuť. Z kořene lze po usušení, upražení a rozemletí připravit hořkou „pampeliškovou mouku“.

Je to tvýznamná včelařská rostlina. V některých zemích se používá k přípravě bylinkových salátů nebo k výrobě vína.

Ačkoli je pampeliška lékařská (též známá jako smetánka lékařská) brána spíše jako plevel, už samotný její druhový název napovídá, že se jedná o významnou léčivku.

Hluchavka bílá

 
Hluchavka bílá je vytrvalá bylina, dorůstá výšky 30 – 50 cm. Lodyha je přímá, nevětvená a čtyřhranná, v mládí je pýřitá, později ve spodní části olysalá a zbarvená mírně do fialova. Vstřícné jemně chlupaté listy jsou až 3 cm dlouhé, mají zašpičatěle vejčitou čepel, která je u řapíku srdčitě vykrojená. Okraj listu je hrubě pilovitý. V úžlabí horních listů se v lichopřeslenech objevují bílé až nažloutlé květy. Jsou souměrné, mají pětizubý kalich a typicky dvoupyskou korunu, která je 10 až 15 mm dlouhá a má prohnutou, na konci nafouklou a uvnitř ochlupenou korunní trubku. K svrchnímu pysku jsou zevnitř přitisklé čtyři dvoumocné tyčinky. Květy, uspořádené v pěti až osmikvětých lichopřeslenech, rozkvétají postupně odspodu nahoru a mají příjemnou typickou medovou vůni. Hluchavka bílá kvete od května do září. Plodem jsou 4 černé tvrdky vejčitého tvaru, které jsou schované na dně vytrvalého kalicha.
Pro farmacii se nejčastěji využívají květy kvůli obsahu slizových látek a katechinových tříslovin. Květy dále obsahují <a style="background-attachment: scroll; background-clip: border-box; background-color: transparent; background-image: none; background-origin: padding-box; background-position-x: 0%; background-position-y: 0%; background-repeat: repeat; background-size: auto; box-sizing: border-box; color: #0645ad; font-family: sans-serif; font-size: 13.93px; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: 400; letter-spacin

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.13 kg