GLUTAMIN 500 mg 100 cps

Značka: NUTRISTAR
152 Kč 132,17 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

GLUTAMIN 500 mg 100 cps.

V poslední době velmi populární antikatabolická aminokyselina.
Její potřeba se zvyšuje při tvrdém tréninku nad 45 minut.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GLUTAMIN 500 mg 100 cps.

V poslední době velmi populární antikatabolická aminokyselina. Její potřeba se zvyšuje při tvrdém tréninku nad 45 minut.
Nejnovější informace doporučují u sportovců dávku až 0,6-0,8 g na 1 kg tělesné hmotnosti, ale dávkování nad 5 g u kyseliny glutamové nebo glutaminu může způsobovat problémy.

Vrcholoví sportovci používají ráno na lačno, večer před spaním a hodinu před tréninkem asi 5 g (zlepšuje výkon a psychickou odolnost k zátěži), po tréninku 2 x 15-16 g s pauzou 90 minut, společně se sacharidy až 1.5 g sacharidů na 1 kg TH.
Běžně se jinak používá jako doplněk během dne, i před spaním (obvykle 2 g u nesportující populace) pro zlepšení regenerace.
Její propagace a oblíbenost je dána hlavně tím, že v zemích s velkou spotřebou doplňků výživy se nabízí také nesportující populaci.
 

Návod k použití:

Při běžné tělesné zátěži denně nejvýše 4 tobolky, nejlépe v cyklech 2 týdny příjem, dva týdny přestávka.
Při zvýšené tělesné zátěži až 10 tobolek denně, možno i bez přestávky v příjmu.
Přípravek se používá zejména 30-60 minut před tělesným výkonem, v jeho průběhu nebo ihned po jeho skončení, nebo kdykoliv během dne, při horší snášenlivosti lze po jídle, při běžné tělesné zátěži nejlépe před spaním. Tobolky se polykají nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy, při nesnášenlivosti některé z uvedených složek, opatrnost je nutná u osob trpících celiakií.

Nutriční hodnota ve 100 g výrobku (v 1 tobolce):

Energetická hodnota 1519 (9,57) kJ, 357 (2,25) kcal. 

Bílkoviny 89,3 (0,56) g, z nich glutamin 79,3 (0,5) g.

Sacharidy 0 g. Tuky 0 g.

Složení:

Aminokyselina L-glutamin. Želatinová tobolka. Pomocná protispékavá látka: Fosforečnan trojvápenatý.

Výrobce: Aditiva s.r.o., Starochuchelská 6, Praha

 

Zdroj: wikipedia.cz

Glutamin (Gln, Q) je neesenciální biogenní aminokyselina, jedna z 23 aminokyselin, které se při translaci zabudovávají do nově vzniklých bílkovin. Kromě své úlohy jako součást proteinů má důležitou úlohu také při detoxikaci amoniaku a udržování dusíkové rovnováhy v organismu.

Jedná o se o nejvíce zastoupenou aminokyselinu v kosterním svalstvu. 

Úloha v organismu

Při degradaci aminokyselin ve svalech procházejí tyto aminokyseliny nejprve procesem zvaným transaminace, kdy je odstraněna α-aminoskupina a amoniak je přenesen na α-ketoglutarát za vzniku L-glutamátu a L-glutaminu.
Glutamin se krví dostává do střeva, kde je přeměněn na alanin, a do ledvin, kde se amoniak uvolňuje a je vyloučen. Tvorba glutaminu je také hlavním procesem, kterým se odstraňuje amoniak z tkáně mozku - při zvýšené hladině amoniaku dojde k vyčerpání glutamátu a kvůli jeho syntéze k poklesu koncentrace α-ketoglutarátu, který je složkou Krebsova cyklu - důsledkem je pokles syntézy ATP, nedostatek energie v nervové buňce a neurologické příznaky, které otravu amoniakem doprovázejí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aminokyseliny
Hmotnost: 0.13 kg
Položka byla vyprodána…