Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) + rakytník 90 cps

Tip
Značka: SUPERIONHERBS
590 Kč 513,04 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus)  + rakytník 90 cps
Doplněk stravy.

Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) je jedlá houba, která roste v trsech na stromech či pařezech. Hlíva má klobouk připomínající svým tvarem ústřice a od toho pochází i její druhové pojmenování. Hlíva je známá i v tradiční čínské medicíně (od dynyastie Sung) kde se používá k řešení celé řady zdravotních obtíží. Tobolky obsahují kombinaci dvou typů standardizovaných extraktů z hlívy ústřičné doplněné o extrakt z rakytníku řešetlákového o vysoké synergii a účinnosti.
První extrakt z hlívy je standardizovaný na obsah 50 % polysacharidů a druhý extrakt z hlívy je standardizovaný na obsah 30 % betaglukanů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus) + rakytník vega cps.

Balení:
90 kapslí x 500 mg čistá hmotnost extraktu 45 g
1 tobolka obsahuje Hlíva ústřičná extrakt
50% polysacharidů 200 mg
Hlíva ústřičná extrakt
30 % betaglukanů
130 mg, rakytník řešetlákový
extrakt 10:1 - 170 mg 100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
Použité jsou rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany.

Hlíva ústřičná (lat. Pleurotus ostreatus)

Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) je jedlá houba s hladkým kloboukem šedé, šedofialové nebo šedohnědé barvy s bělavými, příčně pospojovanými lupeny. Zbarvení je závislé na podmínkách růstu,a vzdušné vlhkosti. Hlíva roste  mírném pásmu i subtropických lesích po celém světě v trsech na dřevě a pařezech listnatých stromů od konce léta až do zimy, při mírné zimě často i na jaře. Hlívu ústřičnou  můžeme nalézt na živých nebo odumřelých kmenech listnatých stromů, zejména na bucích, vrbách, ořešácích, břízách, topolech nebo jeřabinác od října do prosince. Hlíva ústřičná jako dřevokazná houba dokáže ze dřeva absorbovat do sebe mnoho látek prospěšných pro lidský organismus, které jsou pak lidským organismem dobře přijatelné.
Sušina hlívy obsahuje 50 % uhlovodanů, 25 % bílkovin, 6-10 % minerálních látek, 1-2 % tuku.
Hlíva ústřičná obsahuje mimo polysacharidů a betaglukanů i velké množství vitamínů skupiny B, esenciálních aminokyselin, nenasycených mastných kyselin. Významné látky ze skupiny polysacharidů a terpenů jsou polysacharid pleuran a terpen pleurotin (který je antibiotickou a antitrombotickou látkou).

Hlíva ústřičná – pěstování a výzkum

První pokusy s pěstováním hlívy ústřičné proběhly v roce 1917 v laboratorních pomínkách (německý vědec R. Falck). V 60. letech 20. století výzkumy a pokusy s pěstováním pokračovaly v asijských zemích jako je Čína, Filipíny a Thajsko a ty jsou v současné době společně s USA nejsvětšími světovými producenty hlívy ústřičné. 
Celosvětově je po žampionech a šiitake třetí nejdůležitější pěstovanou houbou, ročně se jí vypěstuje kolem 2,5 milionu tun.
V Československu se v letech 1964-1965 pěstováním hlívy zabýval tým Výzkumného ústavu  LIKO v Bratislavě pod vedením RNDr. A. Ginterové, CSc. V roce 1982 nastal v Československu velký rozmach pěstování v hlívy.
Zajímavostí je, že hlíva je jednou z mála „masožravých“ hub. Její mycelium dokáže otrávit a zabít organismy ze skupiny hlístic.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Houby
Hmotnost: 0.052 kg