Dárek k nákupu při objednávce nad 2.000Kč

INOSINE 500 mg 100 cps

Značka: NUTRISTAR
199 Kč 173,04 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

INOSINE 500 mg 100 tbl.

Doplněk stravy.

Inosin je přírodní látka, nukleotid, který v organismu zvýšenou tvorbou 2,4 bisfosfoglycerolu zlepšuje v krevních vlásečnicích uvolňování kyslíku do okolních tkání, včetně zlepšení doprovodných energetických dějů a tvorby ATP.

Detailní informace

Detailní popis produktu

INOSINE 500 mg 100 tbl.

Inosin je přírodní látka, nukleotid, který v organismu zvýšenou tvorbou 2,4 bisfosfoglycerolu zlepšuje v krevních vlásečnicích uvolňování kyslíku do okolních tkání, včetně zlepšení doprovodných energetických dějů a tvorby ATP. Tento efekt se uplatní při zvýšených nárocích na dodávku kyslíku a energie při sportovních výkonech, při potížích s dýcháním nebo v prostředí se zhoršenou kvalitou vzduchu.
Výrobek je vhodný pro všechny typy náročných sportů, kde se požaduje zlepšení výkonnosti, a to jak vytrvalostní, tak i silové. Jedinečný výrobek pro zlepšení kvality posilovacího tréninku (zkrácení přestávek) při těžkých cvicích a sportovních výkonech na kyslíkový dluh.
U dlouhotrvajících vytrvalostních výkonů zvyšuje výkon, snižuje tepovou frekvenci a oddaluje nástup únavy dýchacích svalů.
Vynikající v kombinaci s argininem nebo cysteinem! Po zákazu anabolických steroidů byl nejoblíbenějším povoleným doplňkem.
Používání inosinu kardiaky a osobami s poruchami metabolismu kyseliny močové doporučujeme konzultovat s lékařem.

Návod k použití:

Výrobek se používá pro podporu lepšího zásobení tkáně kyslíkem při zvýšeném tělesném výkonu. Tobolky se polykají nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny. Přípravek se používá před a nebo během tělesné zátěže.
Nástup účinků při požití nalačno je asi po 30 minutách. Doporučená denní dávka 1-3 tobolky. Při tělesné zátěži v trvání do 2 hodin je možno přijmout celou dávku jednorázově, při delších výkonech se může rozdělit.
Doporučená denní dávka se nesmí překročit. Není určeno pro děti a při nesnášenlivosti některé z uvedených složek. Nevhodné pro osoby s poruchami metabolismu kyseliny močové (dna). Ukládat mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v suchu a teplotě do 25oC.

Nutriční hodnota 100 g (1 tobolky):

Energetická hodnota 340 (2,21) kJ, 80 (0,52) kcal.

Bílkoviny želatiny 20,63 (0,13) g.

Sacharidy 0 g.

Tuky 0 g.

Inosin 79 (0,5) g.

 

Zdroj: wikipedia.cz

Skočit na vyhledávání

 
Inosin

Inosin je nukleosid, který se skládá z ribózy a hypoxantinu navázaného na ribózu β-N9-glykosidickou vazbou. Jedná se o méně typický nukleosid, nicméně vyskytuje se celkem běžně v transferové RNA (tRNA) a umožňuje zde tzv. wobble párování kodonu s antikodonem – inosin na wobble pozici antikodonu může párovat s cytosinem, adeninem i uracilem.

Inosinmonofosfát (IMP) je důležitým meziproduktem při výrobě nukleotidů v buňkách. Vzniká složitým způsobem v kaskádě 11 reakcí, na jejichž počátku je ribóza-5-fosfát, na kterou se postupně přidává purinová kostra. Z IMP se vyrábí další purinové nukleotidy. Existují i nukleotidázy, které z IMP vytváří inosin – to je důležité při degradaci nukleotidů