JERGÓN SACHA kapsle 350 mg x 100 ks Dracontium

299 Kč 260 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Sušená, mletá hlíza Dracontium loretense Engl. - doplněk stravy

Dávkování: 2 x 1 kapsli denně

Čeleď: Araceae (áronovité)          Rod: Dracontium           Druh: loretense Engl.

Nativní názvy: fer-de-lance, sacha jergon, hierba del jergon, erva-jararaca, jararaca-taia, milho-de-cobra, taja-de-cobra

Používaná část rostliny: kořenová hlíza (Radix dracontii

Upozornění :
 
Není určeno pro děti
Nedoporučuje se osobám s poruchou metabolismu šťavelanů.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušená, mletá hlíza Dracontium loretense Engl. - doplněk stravy
Popis:

Jergon sacha je tropická rostlina která se skládá z jediného, gigantického a hluboce děleného listu rostoucího z podrostní hlízy na dlouhém a tlustém stonku připomínajícím kmen mladého stromku. Když plodí, kmen vyrůstá z blízkosti báze rostliny a dosahuje až 1-2 m výšky. V posledním stádiu je rostlina velmi rozlehlá s kaštanovou pochvou-pouzdrem s velmi zářivě červeno oranžovými ve tvaru bobulí přeplněnými seménky ve vnitřku dužinatého stonku. Květ připomíná květy rostlin Caladium nebo Dieffenbachia pouze o hodně větší. Je považována za celoroční bylinu, ale bylinu neobvykle rozlehlou - až 2,4 m výšky Až třináct druhů dracontinum se vyskytují v oblasti Jižní a Latinské Ameriky. Čtyři z těchto rostoucích v Amazonské oblasti mají skoro identickou podobu a jsou používány jako mezi sebou doplňující prostředky v systémech herbální medicíny: Dracontium longipes, D. loretense, D. peruviuanum a D. asperum. Všechny čtyři pocházejí z Amazonského pralesa. D. asperum je však převažující v oblastech Brazílie, Surinamu a Guyany ;D. longipes, loretense a peruviuanum jsou převažující v oblastech Peru, Kolumbie a Ekvádoru.

Etnobotanicky je jergon sacha považována za „vzorovou rostlinu" : etnolékařské využití je přímo spjato s fyzickým vzhledem rostliny. V tomto příkladě, trup-stonek a skvrnité zabarvení Jergon Sacha velice připomíná jedovatého hada pocházejícího ze stejné oblasti. V Peru a Ekvádoru, se jak rostlina tak i had jmenují jergon sacha. V Brazílii se had jmenuje jararaca a rostlina erva-jararaca (bylina jararaca). Tato běžná jména poukazují na vysoce jedovatý druh hadu (Bothrops), z nichž několik druhů jsou vlastní této oblasti Amazonie (včetně běžného druhu Bothrops jararaca, podle něhož rostlina byla pojmenována).


Jergon Sacha je velmi známá v peruánském systému přírodní medicíny; tablety, kapsle a výtažky z oddenku můžeme najít v mnoha lékárnách specializujících se na přírodní produkty.

Tisíce kilo Jergon de Sacha bylo ročně v posledních letech exportováno směrem do Polska, Ruska a jiných států. Velký množství exportu znamenalo zvýšení nároků na produktivitu a kultivaci těchto rostlin. Celý kořenový oddenek je součástí sklizně, což způsobuje záhubu celé rostliny a „divoké" žně v tropickém pralese nejsou dlouhodobě udržitelné. V posledních třech letech, dvě peruánské univerzity vyvíjejí nové způsoby kultivace spočívající ve re-implantaci nových rostlin ihned po sklizni na totožné místo v deštném pralese. Nova místa, jako například bývalé plantáže koky a odlesněné oblasti byly přizpůsobeny novým trhům s novými programy organické kultivace.
Navzdory tomuto širokému a rostoucímu trhu s Sacha Jergon, nebyla zatím publikována jediná klinická studie popisující její vlastnosti. Počáteční fytochemické vyhodnocení poukázalo že kořenový oddenek obsahuje alkaloidy, flavonoidy, fenol, saponiny, steroly, triterpeny a škrob, nicméně žádný z těchto nebyl nikdy kvantifikován a klasifikován.

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není vhodné pro těhotné a kojící ženy.
Není určeno pro děti do 3 let.

Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

Vedlejší účinky:

Nejsou popisovány. Může způsobit změny metabolizmu šťavelanů.

Výrobce: ORO VERDE s.r.o., Petrohradská 7, Praha


Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Dracontium loretense Engl. neschválila.


Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.07 kg