MANAYUPA 1000 g čaj

970 Kč 843,48 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Sušená, řezaná nať Desmodium adscendens Sw. - doplněk stravy

Čeleď: Fabaceae (bobovité)          Rod: Desmodium           Druh: adscendens Sw. D.C.

Nativní názvy: amor seco, runa manayupana, strong back, carrapicho, pega pega, margarita, burbur, mundubirana, barba de boi, mundurana, owon-bocon, dipinda dimukuyi, dusa karnira

Používaná část rostliny: nadzemní části rostliny (Herba desmodii)

Doporučené etnomedicinální užití na základě literárních rešerší:
Nálev: 5 g byliny zalít 1 litrem vroucí vody.
 
Upozornění :
 
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou strav

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis:

Desmodium ascendens je mnohočetná hubená rostlina,dělíc se dorůstá výšky až 50cm, bohatých purpurově rudých kvítků, plodící zelené plody/fazolky dlouhé 30cm. V mnoha tropických oblastech ji lze nalézt na loukách, v otevřených lesech, ale i v blízkosti cest.
Kmeny amazonského deštného pralesa ji dnes používají více jak v minulosti. Vodní macerát celé rostliny se podává při nervových obtížích (nervozitách).
Některé indiánské naivní kmeny věří v její magickou sílu, vrátit zamilovanému jeho ztraceného partnera, jemuž má být podána. Kmeny z povodí Rio Pastaza (Ekvádor) potírají odvarem z listů prsy rodiček k podpoře laktace. 
Manayupa je velmi populární v tradiční fytomedicíně Střední a Jižní Ameriky. Dnešní peruánská fytoterapie užívá čaje z listu pro vyčištění krve, detoxikaci organismu od toxinů a chemikálií dnešního životního prostředí, k pročištění ledvin a močových cest. 

Ve snaze porozumět mechanismu působení tohoto přírodního prostředku byla provedena řada studií na zvířatech ke stanovení antiastmatických účinků.Zkoušky prováděné na guinejských prasatech prokázaly schopnost perorálně podaných vodných a ethanolových extraktů redukovat anafylaktické kontrakce a snižovat hladinu z plicních tkání uvolněných substancí ovlivňujících stimulaci hladkého svalstva.
Další studie provedené na guinejských prasatech ukázaly, že extrakt z listů manayupy snižuje (v závislosti na dávkování) hladinu anafylakticky uvolňovaných spasmogenů a anafylakticky vybuzené kontrakce střevní stěny.

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

Vedlejší účinky:

Nejsou popisovány.

Tradiční etnomedicinální léčebný předpis:

Pro výše uvedené účely se připravuje nálev z celé nadzemní části byliny v poměru 5 - 10gramů na litr vody a popíjí v průběhu celého dne 3 x 300 ml.

 

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Desmodium adscendens Sw. neschválila.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 1.04 kg