MANAYUPA kapsle 350 mg x 100 cps. - Desmodium adscendens

289 Kč 251,30 Kč bez DPH
Skladem (4 ks)

Sušená, řezaná nať Desmodium adscendens Sw. - doplněk stravy

Použití, dávkování, informace:
 
2 x denně 1 kapsli
 
Upozornění :
 
Není určeno pro děti do 3 let.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis DESOMODIUM ADSCENDENS

Desmodium ascendens je mnohočetná hubená rostlina,dělíc se dorůstá výšky až 50cm, bohatých purpurově rudých kvítků, plodící zelené plody/fazolky dlouhé 30cm. V mnoha tropických oblastech ji lze nalézt na loukách, v otevřených lesech, ale i v blízkosti cest.
Kmeny amazonského deštného pralesa ji dnes používají více jak v minulosti. Vodní macerát celé rostliny se podává při nervových obtížích (nervozitách).
Některé indiánské naivní kmeny věří v její magickou sílu, vrátit zamilovanému jeho ztraceného partnera, jemuž má být podána. Kmeny z povodí Rio Pastaza (Ekvádor) potírají odvarem z listů prsy rodiček k podpoře laktace. 
Manayupa je velmi populární v tradiční fytomedicíně Střední a Jižní Ameriky. Dnešní peruánská fytoterapie užívá čaje z listu pro vyčištění krve, detoxikaci organismu od toxinů a chemikálií dnešního životního prostředí, k pročištění ledvin a močových cest. 

Ve snaze porozumět mechanismu působení tohoto přírodního prostředku byla provedena řada studií na zvířatech ke stanovení antiastmatických účinků.Zkoušky prováděné na guinejských prasatech prokázaly schopnost perorálně podaných vodných a ethanolových extraktů redukovat anafylaktické kontrakce a snižovat hladinu z plicních tkání uvolněných substancí ovlivňujících stimulaci hladkého svalstva.
Další studie provedené na guinejských prasatech ukázaly, že extrakt z listů manayupy snižuje (v závislosti na dávkování) hladinu anafylakticky uvolňovaných spasmogenů a anafylakticky vybuzené kontrakce střevní stěny.

Kontraindikace:
Nejsou popisovány.
Vedlejší účinky:
Nejsou popisovány.
 

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Desmodium adscendens Sw. neschválila.

Balení :
 
100 kapslí á 350 mg tedy 35 g byliny celkem
Hmotnost s obalem : 70 g

 

Více informací o rostlině  si vygůůůůglujte…...

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.07 kg