MENOBENE 90 cps + VITAMIN D3+K2 30 tbl ZDARMA

Značka: NUTRISTAR
389 Kč 338,26 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

MENOBENE 90 cps - isoflavony červený jetel, třezalka, ploštičník, rýže

Pro bezproblémový průběh klimakteria.

Rostlinné izoflavony – červený jetel, třezalka, ploštičník, rýže.

Doplněk stravy v želatinových tobolkách.

Dávkování:

Doporučuje se užívat 3 tobolky denně. Tobolky se přijímají ráno, během dne a večer. Maximální denní povolená dávka jsou 3 tobolky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MENOBENE 90 cps - isoflavony červený jetel, třezalka, ploštičník, rýže

+ VITAMIN K2 + D3 tbl. 30  ZDARMA

Doplněk stravy.

Omezení:

Není určeno pro děti a těhotné ženy. Není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte nejvyšší denní dávku.

Podmínky skladování:

Ukládat mimo dosah dětí a slunečních paprsků, skladujte v suchu a teplotě do 25°C.

Zdroj_wikipedia.cz

 
Chemická struktura isoflavonu (3-phenyl-4H-1-benzopyr-4-one)

Izoflavony patří do skupiny fytoestrogenů bohatě se vyskytujících například v květech červeného jetele nebo v plodech sóji. Izoflavony jsou strukturálně podobné ženským pohlavním hormonům estrogenům. Proto se s výhodou používají při klimakterického syndromu. Selektivně se vážou na tzv. estrogenové receptory (α-receptory se nacházejí převážně v prsní a děložní tkáni, kdežto β-receptory se vyskytují hlavně v CNS, kardiovaskulárním systému a v kostech).

Izoflavony mají sklon vázat se 25krát více k β-receptorům než k α-receptorům, působí proto velmi pozitivně na stav žen nad 45 let.

Klimakterium, tedy přechod, není nemoc, je to období v životě ženy, které představuje přechod z reprodukční fáze života do období reprodukčního klidu. Mluvíme o estrogenním deficitu (nedostatku hladiny pohlavních hormonů v krvi), který je příčinou většiny potíží a zdravotních komplikací klimakteria. Zhruba třetina ženské populace se nachází v postmenopauze a typické potíže má 80 % všech žen (návaly horka, pocení, bušení srdce, únava, poruchy spánku a další). Zhruba polovina z nich se obrací na lékaře se žádostí o léčbu.

V Asii a Latinské Americe se však tyto projevy postupujícího věku objevují méně. Bylo zjištěno, že je to způsobeno i skladbou potravy, která je bohatá právě na izoflavony.

V běžné stravě evropských žen se však fytoestrogeny vyskytují pouze v malém množství a jejich doplňování formou potravních doplňků je dobrým řešením, zejména u žen starších 45 let.

Izoflavony se nacházejí v sóje, čočce nebo lnu, ale také v červeném jeteli. Bylo experimentálně dokázáno, že izoflavony z červeného jetele jsou účinnější než srovnatelné množství v sóji a to proto, že červený jetel obsahuje 4 izoflavony (genistein, daidzein, biochanin A, formononetin), zatímco sója jenom 3 (genistein, glycitein). Izoflavony mohou také přecházet z krmiva obsahujícího sóju nebo jetel do mléka dojnic. Zde se navíc mohou vyskytovat také metabolity izoflavonů, např. equol, který má větší fytoestrogenní aktivitu než daidzein, jehož metabolizací vzniká.

Ploštičník

 
 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ploštičník (Cimicifuga) je rod rostlin z čeledi pryskyřníkovité (Ranunculaceae). V posledních letech však rod není většinou autorů uznáván a druhy jsou řazeny do rodu samorostlík (Actaea), viz Compton 1998, popř.[1]

Popis:
Jedná se o vytrvalé páchnoucí byliny s oddenkem. Lodyhy jsou většinou statné, lysé nebo chlupaté. Listy jsou řapíkaté, horní pak až přisedlé, složené, 1–3 x zpeřené. Květy jsou oboupohlavné, malé, zpravidla v bohatých větvených nebo nevětvených hroznech. Kališní lístky jsou drobné, zpravidla jich je 4–5. Koruna jsou drobné, někdy na vrcholu se sterilními prašníky a někdy nesou nektaria. Tyčinek je mnoho. Plodem je měchýřek, měchýřky jsou uspořádány po několika v souplodí.

 

VITAMINY D a K přispívají k udržení normálního stavu kostí a činnosti svalů.

VITAMIN D přispívá k  normálnímu vstřebávání / využití vápníku a fosforu.

Složení:
Vitamin K2MK7  ( menachinon) - 100 mikrog v 1 tbl = 133 % RHP - referenční hodnota příjmu

Vitamin D3 (cholecalciferol) - 3,33 mikrog v 1 tbl = 200 % -  referenční hodnota příjmu

Dávkování:
1 - 2 tbl denně, max. 3 tbl za den

Omezení:
Není určeno pro děti.
Není náhradou pestré stravy.
Nepřekračujte nejvyšší dop. denní dávku (3 tbl.)

Skladování:
- mimo dosah dětí
- v suchu do 25 st. C

Vyrobeno v České republice.

Výrobce : ADITIVA CZ s.r.o., Praha

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.11 kg