MUŇA WIRA - Infusión bronchial 500 g čaj ( Muňa Muňa (Minthostachys setosa Epl.) a Wira Wira (Gnaphalium graveolens)

680 Kč 591,30 Kč bez DPH
Skladem (9 ks)

INFUSIÓN BRONCHIAL - Vaše plíce se potěší

Směs sušených, řezaných bylin Muňa Muňa (Minthostachys setosa Epl.) a
Wira Wira (Gnaphalium graveolens ssp.viravira Mold. )
 - doplněk stravy

Použití, dávkování, informace:
 
Nálev : 5 g na 1 l vody ,  zalít horkou vodou cca 80°C , nechat 5-10 min. odstát , odcedit.. Lze dochutit např. včelím medem.
dospělí 2-3x denně 300 ml
děti od 3 let 1x denně 300 ml.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

WIRA WIRA

Čeleď: Asteraceae (hvězdnicovité)          Rod: Gnaphalium           Druh: graveolens ssp. viravira Mold.

Nativní názvy: hierba de la viuda, siempre viva, hierba de la iuca, dinka-i-awen, hierba de la vida, huira huayo, huira-huira, vira-vira

Používaná část rostliny: celá nadzemní část rostliny (Herba gnaphalidi

Popis:

Druh horské protěže z čeledi hvězdnicovitých. Drobná světlošedozelená až žlutavě zabarvená rostlinka se žlutými kvítky, dorůstající výšky 20 - 40 cms.. Celá rostlinka je pokrytá bělavým chmýřím. Výskyt ve výškách kolem 3500 m.n.m. v kamenitém terénu vyhledává vlhká až vodnatá místa jihoamerických And. Některé zdroje uvádí užití druhu Gnaphalium graveolens ssp. viravira Mold. resp. Gnaphalium viravira Mold. (hlavně v oblastech okolo Cuzca), jiné zase pod názvem WiraWira druh Gnaphalium dombeyanum D.C. (převážně z okolí Arequipy).

V tradičním nativním léčitelství horských indiánských kmenů je etnobotanicky používána při dýchacích potížích

Kontraindikace:
Nejsou popsány.

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Gnaphalium graveolens ssp.viravira Mold. neschválila.

 

 

 

MUŇA MUŇA

Čeleď: Lamiaceae (hluchavkovité)          Rod: Minthostachys           Druh: setosa Epl.

Nativní názvy: k´oa, orcco - muňa, arash - muňa, huycha, kon, coz, suelda con suelda

Používaná část rostliny: nadzemní část rostliny (Herba minthostachydi

Popis:

Bylina byla poprvé popsána již v XVII století španělskými kronikáři, působícími na území dnešního Peru jako bylina velmi podobná oregánu, ale s menšími lístky více jasné zelené barvy, s bílými květy podobnými kapustě, ale menšími a velmi aromatickými. Keřík dorůstající výšky až 80 cm, větvení hroznovité, listy lichozpeřené, malé, bílé pětičetné okvětní lístky, listy jsou velmi aromatické. Keře rostou volně po celém jihu peruánských And, nejčastější výskyt na sušších kamenitých stráních.

Indiánskými kmeny náhorních plošin peruánských And (Puno, Cuzco, Apurimac) je užívána především k celkové očistě organizmu a při potížích v dutině ústní a s dýcháním. Bylina je velmi často také používána pro svůj insekticidní a larvicidní účinek při ochraně uskladněné zeleniny (nejčastěji brambor) proti škůdcům.
V jižních Andách se uskutečnila řada pokusů esenciálním olejem z byliny. Prováděli je převážně veterináři např.: studie efektu oleje na kontrolu ektoparasitů různých druhů zvířat. .

Kontraindikace:

Nejsou popisovány

 Fytochemické složení:

Flavony, mentolové silice: mentol a jeho estery, menton, mentofuran, isomenton, pulegon, karyofylon, karvakrilacetát, spatilenon, limonen; pryskyřice, terpineol, terpeny: geraniol, cineol a linalol, isoamilický alkohol, třísloviny, Ca, P, vit. B1.

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z byliny Minthostachys setosa Epl. neschválila.

Muňa Muňa  
 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.53 kg