OZONE oil 15 ml dávkovač

Značka: STERIWUND
99 Kč 81,82 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)

Ozonizovaná kosmetika vhodná k ochraně, obnově a hydrataci pokožky.

Unikátní výrobek s unikátními účinky.

Česká výroba.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ozón obsažený v kosmetickém přípravku O*ZONE OIL  konzervuje a obnovuje přirozenou krásu a zdraví kůže.

Zlepšuje prokrvení v podkoží a tím zvyšuje okysličení kožních buněk.

Takto revitalizovaná pokožka má pak lepší virucidní, antimykotické a baktericidní schopnosti.

Další účinky vycházejí z antioxidačních účinků ozónu na viry, bakterie v zánětlivých procesech.

Více info v letáku ve fotografiích u výrobku.

Zdroj: wikipedia.cz:

 Kromě obvyklých dvouatomových molekul O2 se kyslík vyskytuje i ve formě tříatomové molekuly jako ozon O3.
Za normálních podmínek je to vysoce reaktivní plyn modré barvy a charakteristického zápachu s mimořádně silnými oxidačními účinky. 

Molekuly ozonu sestávají ze tří atomů kyslíku namísto dvou, které tvoří molekuly stabilního běžného kyslíku. Molekula ozonu je lomená a úhel, který svírají vazby mezi atomy kyslíku, je 116,8°. Jak naznačují mesomerní strukturní vzorce (viz infobox), představující mezní elektronové konfigurace této molekuly, je na prostředním atomu kladný náboj, zatímco na obou krajních je záporný náboj poloviční velikosti. Díky tomu a svému lomenému tvaru má molekula značný dipólový moment. Přítomnost dipólového momentu přispívá k zesílení van der Waalsových mezimolekulových přitažlivých sil a spolu s vyšší hmotností molekuly ke snížení těkavosti ozonu ve srovnání s kyslíkem.

Ozon je v těle teplokrevných živočichů produkován v bílých krvinkách a uvolňován do krve a tkání, čímž pomáhá při likvidaci choroboplodných zárodků.

Využití ozónu:

Ozon je silné oxidační činidlo.[ Jeho desinfekční vlastnosti jsou vynikající, protože má mimořádně velkou mikrobiocidní účinnost. Ozon v případě kontaktu s živou tkání v přiměřených koncentracích tuto tkáň ozdravuje, prokrvuje a také velmi důkladně dezinfikuje. Využívá se v medicíně například pro léčbu akné, atopických ekzémů a dalších kožních defektů. 

Baktericidní účinky ozonu se někdy využívají k dezinfekci pitné vody namísto plynného chloruchlornanůchloraminu nebo oxidu chloričitého, případně jako první fáze před použitím uvedených látek (tzv. preozonizace). Výhodou je, že i při malých dávkách inaktivuje parazitické prvoky a že oxiduje organické látky, aniž by docházelo k tvorbě karcinogenních trihalomethanů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ozón - O3
Hmotnost: 0.03 kg