PASUCHACA 350 mg x 100 ks kapsle - Geranium dielsianum

289 Kč 251,30 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

KREVNÍ CUKR NA ÚSTUPU...…..

Sušená, řezaná rostlina Geranium dielsianum Kunth. - doplněk stravy

Čeleď: Geraniaceae (kakostovité)          Rod: Geranium           Druh: dielsianum Kunth.

Nativní názvy: pasochaca, pulipunche, andocushma

Používaná část rostliny: nadzemní část rostliny (Herba geranii)

Použití, dávkování, informace:
 
Užívejte  2  x denně 1 kapsli

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Geranium dielsianum - cukr couvá

Popis:

Drobná trvalka, žláznaté, chlupaté lodyhy, dorůstající výšky až 35 cm. Listy složené na vrcholku ze tří laloků, bilaterálně ze čtyř laloků, květy světle fialové,10 mm dlouhé složené z pěti okvětních lístků. Květy se shlukují a vytvářejí trsy.
Čeleď kakostovitých zastoupená v Peru čítá 5 rodů s 56 druhy z nichž je 24 endemitů, jak vyplývá z posledních botanických studií. Druh G. dielsianum se vyskytuje pouze v severním Peru v provinciích Cajamarca, Chota, Piura a Ayabaca v nadmořských výškách kolem 3000 m.n.m..
O bylině nebylo objeveno mnoho písemných záznamů, tradiční užití bylo předáváno ústně. Moderní civilizaci je poprvé zprostředkoval peruánský lékař dr. Fernando Montesinos, který informace získal od domorodce Oskara Silvy.

Některé etnomedicinální zdroje poukazují na podobný účinek u dalšího peruánského endemitního druhu Geranium ayavacense, jiní označují oba druhy za totžné.

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

 Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z byliny Geranium dielsianum Kunth. neschválila.

Více informací o rostlině  si laskavě  vygůůůůglujte…...

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.54 kg
Položka byla vyprodána…