SPIRULINA prášek 200 g

Značka: NUTRISTAR
239 Kč 207,83 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Spirulina prášek.

Bohaty zdroj živin.

Hmotnost 200 g.

Pro použití v potravinách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výživové hodnoty ve 100 g prášku:

Energetická hodnota 1324 kJ, 312 kcal, bílkoviny 58 g, sacharidy 13 g, tuky 3 g.

Uchovejte v suchu.

Výrobce: Aditiva CZ s.r.o., Starochuchelská 6, Praha

 

Zdroj: wikipedia.cz

Spirulina

 
 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jak číst taxoboxSpirulina
alternativní popis obrázku chybí
Vědecká klasifikace
Doména bakterie (Bacteria)
Kmen sinice (Cyanobacteria)
Řád Oscillatoriales
Rod Spirulina
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Spirulina (také Arthrospira) je rod sinic z řádu Oscillatoriales.

Popis 

Spirulina jsou vzplývavé vláknité sinice s cylindrickými buňkami. Vlákna jsou stočena v levotočivou šroubovici. Vyskytuje se převážně v tropických a subtropických jezerech s vysokým pH a koncentracemi uhličitanů a hydrogenuhličitanů. A. platensis se vyskytuje v Africe, Asii a Jižní Americe, zatímco A. maxima v střední Americe.[1]

Použití

Spirulina se pěstuje v Japonsku na výrobu vitamínových tablet. Obsahuje totiž mimo jiné vitamíny B1, B2, B3, B6, B9, vitamin C, vitamin D, vitamin A a vitamin E a karoteny.

Díky barvivu z této řasy se také na trh vrátily modré "Smarties" (lentilky z produkce Nestlé) poté, co firma opustila výrobu s použitím umělých barviv.

V současnosti začíná být na vzestupu její konzumace hlavně díky jejímu vysokému obsahu bílkovin (více jak 50%) a to jí řadí mezi nejvíce na proteiny bohaté potraviny v přírodě. Je označována také jako jedno z tzv. superfoods (super potraviny).

Spirulina je výjimečnou potravinou a úžasným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Je vysoce přínosnou náhradou za proteinové prášky. Spirulina obsahuje látku zvanou fykocyanin. Dále obsahuje vitamíny A, B-1, B-2, B-6, E, a K.
Navíc Spirulina dodává minerály, stopové minerály, buněčné soli, rostlinné živiny a enzymy, stejně jako vysoké množství chlorofylu a dalších prospěšných barviv.

Doplňkové parametry

Kategorie: Očista
Hmotnost: 0.265 kg