TAURIN 750 mg 100 cps.

Značka: NUTRISTAR
149 Kč 129,57 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

TAURIN 750 mg 100 cps.

Doplněk stravy.

Doporučená denní dávka: 1 tobolka denně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TAURIN 750 mg 100 cps.

Návod k použití:

Doporučená denní dávka 1 tobolka, nejvyšší denní dávka 2 tobolky se nesmí překročit.
Podle požadovaných účinků se přípravek používá zejména 30-60 minut před tělesnou nebo duševní zátěží, v jejím průběhu nebo ihned po skončení, nebo kdykoliv během dne, případně současně s jídlem.
Tobolky se polykají nerozkousané a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny.
V případě potřeby je možno obsah tobolky nechat rozpustit ve vhodném nápoji. Není určeno pro děti a při nesnášenlivosti některé z uvedených složek. Ukládat mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v suchu a teplotě do 25oC.

Nutriční hodnota 100 g (1 tobolka):

Energetická hodnota 1475 (12,98) kJ, 347 (3,05) kcal. Bílkoviny 86,7 (0,76) g, z nich taurin 84 (0,75) g. Sacharidy 0 g. Tuky 0 g

 Složení:

Taurin (2-aminoethansulfonová kyselina) 750 mg v 1 tob.
Želatinová tobolka. Pomocná protispékavá látka: Fosforečnan trojvápenatý.

Výrobce: Aditiva CZ s..ro., Starochuchelská 6, Praha

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

 

Zdroj: wikipedia.cz

Taurin (neboli kyselina 2-aminoethansulfonová) patří mezi organické kyseliny a jde o významnou složku žluči (v konjugátech s cholovými kyselinami – žlučové kyseliny). V nižších koncentracích ho lze najít ve většině živočišných tkání.  
Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Přesnější by proto bylo označení aminosulfonová kyselina. Taurin je jediná známá přirozeně se vyskytující sulfonová kyselina.
Název taurin je odvozen z latinského taurusbýk, protože byl poprvé izolován německým vědcem Friedrichem Tiedemanem z býčí žluči.

Fyziologická role 

Taurin je konjugován pomocí své aminoskupiny s kyselinami chenodeoxycholovou a cholovou za tvorby žlučových solí (taurocholát sodný a taurochenodeoxicholát sodný). Díky svému nízkému pKa (1,5) zůstává sulfonová skupina taurinu záporně nabitá v širokém rozsahu pH a umožňuje tak těmto konjugátům sloužit jako výborné tenzidy (látky snižující povrchové napětí), což podmiňuje jejich funkci při trávení lipidů v tenkém střevě.

Taurin se účastní i dalších fyziologických dějů jako např. inhibice neurotransmise,  stabilizace buněčných membrán, inhibice oxidačního vzplanutí neutrofilů a makrofágů, regulace tukové tkáně, regulace stálé hladiny vápníku v krvi.

Předčasně narozené děti, které postrádají enzym potřebný k přeměně cystathioninu na cystein, mohou trpět nedostatkem taurinu (který z cysteinu vzniká). Mateřské mléko taurin obsahuje, rovněž se taurin přidává do umělých kojeneckých formulí.

Taurin ve výživě 

Taurin je zcela esenciální látkou pro kočky, které si ho neumějí samy syntetizovat. Taurin lze požívat od 3 let, jelikož jeho složení je v každém žlučníku. Pokud taurin v potravě chybí, pak dochází k postupné degeneraci sítnice, což způsobuje problémy s viděním, které mohou skončit slepotou. Tato choroba se nazývá centrální degenerace sítnice (CRD).Z tohoto důvodu se taurin uměle přidává do speciální kočičí stravy.

Je také využíván běžně jako přísada energetických nápojů v dávkách 1000 až 2000 mg na jednu plechovku.
Vyskytuje se i v dalších nápojích a dokonce čokoládových tyčinkách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aminokyseliny
Hmotnost: 0.122 kg