TAWARI NEGRO 500 g čaj - Tabebuia serratifolia (ipê roxo, lapacho, tahuari, taheeb)

680 Kč 591,30 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)

Sušené, řezané lýko Tabebuia serratifolia Jacq. Nich. - doplňek stravy

Čeleď: Bignoniaceae (trubačovité)          Rod: Tabebuia           Druh: serratifolia (Vahl.) Nichols

Nativní názvy: Pau d’arco, abano, acapro, araguanei, chacaradanga, chonta, curarire, ipê, ipê roxo, lapacho,
                        tahuari, taheebo, trumpet tree, ipê-contra-sarna, tabebuia ipê, tajy


Používaná část rostliny: vnitřní lýko (Cortex tabebuiae

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušené, řezané lýko Tabebuia serratifolia Jacq. Nich. - doplňek stravy

Popis:

Tabebuia spp. je velký strom nacházející se v některých částech jihoamerických deštných pralesích. Vyrůstá do výšky 150 stop o bázi kmene v průměru od 4 do 6 stop. Rod Tabebuia zahrnuje velké množství velkých a krásně kvetoucích stromů jako např. druhy serratifolia, ochracea,chrysantha a další, který mají konkrétně velké a nádherné fialové květy. Rody druhu Tabebuia jsou velmi běžným obrázkem jihoamerické krajiny a měst, právě díky jejich kráse. Bohužel je také velmi populární u společností, které těží dřevo a díky velmi odolnému a tvrdému dřevu, které je běžně používané v konstrukcích domů až po lodě a zemědělské náčiní.
Tawari má dlouhou a dobře dokumentovanou historii využití ze strany indiánských pralesních obyvatel, kteří používaly několik druhů Tabebuia včetně T.serratifolia,T.chrysantha, T.heptaphylla, T.impetiginosa, T.rosea. Existují indicie o využívání těchto stromů také Inky. Ve skutečnosti kmeny vzdálené tisíce mil od sebe využívaly jejich posilujících účinků. Některé indiánské kmeny z deštných pralesů používaly dřevo pro výrobu luků a šípů a proto také nazvaly tento strom v překladu „luk“. Indiáni z kmene Guarani a Tupi nazývají strom „tajy“, což znamená „mít sílu a vervu“ .
Dnes je Tawari užíván po celém světě jako rostlinný lék prostředek.

Chemické komponenty a aktivní složky rodu Tabebuia jsou velice dobře dokumentovány. 

Vedle lapacholu obsahuje nejméně 20 jiných aktivních komponentů, kterým jsou připisovány rozličné účinky.

Tawari je důležitým zdrojem z deštného pralesa s mnoha možnostmi využití. Bohužel jeho popularita a využití bylo vždy provázeno kontroverzí díky různým výsledkům účinnosti, které byly způsobeny chybějící kontrolou kvality a zmatky ohledně jaké části rostliny použít k zpracování a jakým způsobem postupovat při přípravě. Je několik druhů Tabebuia, jako také jiných kompletně mezi sebou nesouvisejících stromovitých druhů dnes exportovaných z Jižní Ameriky, jako „Lapacho“ , „Tawari“,„Pau´D Arco“ aj.. 

Kontraindikace:

Nejsou popisovány.

 

Použití, dávkování, informace:
 
Odvar: 2 - 4 lžičky do 1 litru vody, krátce povařit.
Dospělí 1 litr denně
Děti od 3 let 300 ml denně
 
Upozornění :
 
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Doplněk není určen jako náhrada pestré stravy.
 Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Tabebuia serratifolia Jacq. Nich. neschválila.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.53 kg