Uňa de Gato-Vilcacora, Kočičí dráp-čaj 500 g (Uncaria tomentosa)

430 Kč 373,91 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)

Sušené, řezané lýko Uncaria tomentosa Willd. D.C. - doplněk stravy

Uña de Gato  jinak řečeno: Vilcacora, Kočičí dráp, Samento
Matečná rostlina: Uncaria tomentosa

Čeleď: Rubiaceae (mořenovité)
ER schválená zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky  :
NORMÁLNÍ STAV KLOUBU  
PŘIROZENÁ OBRANYSCHOPNOST - IMUNITNÍ SYSTÉM 

 

Rod: Uncaria Druh: tomentosa Willdenow DeCandolle 

Použití, dávkování, informace:
 
Odvar : 1 - 2 lžíce do  litru vody, 25 minut vařit, 2 x denně 300 ml. Lze dochutit např. včelím medem.
  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sušené, řezané lýko Uncaria tomentosa Willd. D.C. - doplňek stravy

Popis:

Této bylince věnujeme více prostoru, protože již se také mnozí čeští klienti a pacienti mohli přesvědčit o její vyjímečnosti, která si bezesporu bližší popis zaslouží.

Uña de Gato je liána rostoucí v deštném pralese Amazonie, kde je používána po tisíce let domorodými indiány v přírodní medicíně. Účinnou částí rostliny je mj. vnitřní kůra neboli lýko. Obsahuje jedinečnou kombinaci chemických sloučenin (alkaloidů), které při síle svého účinku jsou zároveň velmi šetrné k celému organismu.

Uña de Gato můžeme doporučit jako preventivní antioxidant, prostředek pro posílení přirozené obranyschopnosti organismu (imunity) ale i k řešení konkrétních zdravotních obtíží. Pro preventivní očistnou kúru je doporučováno tříměsíční pravidelné používání a pro řešení již vzniklých obtíží závisí délka používání na konkrétním druhu, obvykle bývá 6 a více měsíců.

Legenda z doby Ashaninků
Indiáni v amazonském deštném pralese zdejší léčivé byliny a jejich účinky znali již od nepaměti a z generace na generaci si je předávali formou legend a mýtů. Z mnoha mýtů o Uña de Gato je nejrozšířenější tento:
"Jednou v noci za úplňku a přítomnosti Kashiri, nejvyššího boha Ashaninků se vydal lovec hledat potravu pro svoji rodinu. Po dlouhých hodinách nezdařeného lovu jej začaly opouštět síly. V tom spatřil obrovskou pumu jak silou svých drápů škrábe kůru z jakéhosi stromu a posléze pije mízu, která z naškrábané kůry stékala. Překvapen témto výjevem se po odchodu pumy přiblížil ke stromu, který kuriozně připomínal svými výrostky ocelové drápy pumy. Ze zvědavosti a pro osvěžení se též napil mízy a usnul. Po hlubokém snu vstal a vydal se opět na lov. Do cesty mu vběhl obrovský pásovec, kterého okamžitě dovedně usmrtil šípem. Ashaninkové to nepovažovali za náhodu, nýbrž za doklad magické, léčivé a revitalizační síly stromu Uňa de Gato.  Nadto mají v úctě pumu, protože to byla ona, přes koho jim bůh Kashiri poskytl poznání Uňa de Gato. I nadále se jí obávají, ale více ji neloví, aby se bůh nerozhněval a nenechal je zahynout hladem a různými nemocemi."


Názory odborníků

MUDr. Pavel Špatenka, který již několik let intenzivně používá amazonské rostliny hodnotí:
"Uncaria tomentosa aktivuje samoléčebné mechanizmy natolik přesvědčivě, že vnáší do terapie prvek víry tam, kde už existují solidní vědecká data. Tím jak sbližuje víru s vědou, čímž ukazuje novou moderní cestu přírodní medicíny, stává se příkladem velmi efektivní a čistě přírodní očisty bez vedlejších nežádoucích účinků na organizmus, a to jak v předcházení tak řešení zdravotních potíží."

Ortoped Dr.med. Jiří Půlpán, který působil osm let na Univerzitní klinice v Heidelbergu říká:
"Mnohostrannost kurativního i preventivního použití U. tomentosy otvírá nové možnosti použití čistě přírodních preparátů.
Díky jemnému působení bez vedlejších účinků je její místo v současné medicíně neoddiskutovatelné."


Různost názvů Uncarie Tomentosy
V našich zemích je též známá jako Villcaccora a to díky popularizaci polským misionářem páterem Egmundem Szeligou. V domorodé řeči indiánů quechua to znamená „posvátná rostlina".Výhonky dosahují až několik desítek metrů. Rostou pomalu a plné délky dorůstají během dvaceti let. Při sklizni se dnes sbírá pouze kůra, aby nedošlo k poškození kořenů a zajistilo se další množení rostliny. Vláda Peru v důsledku obrovské poptávky po zázračném léku uzákonila termíny a množství sklizně, aby zabránila vyčerpání zásob této cenné rostliny. Dnes, po regulaci těžby se z pralesa získává kolem 300 000 kg ročně. V současnosti pěstují U. tomentosu původní peruánští Indiáni na plantážích pod patronací světových farmaceutických koncernů. Mělo by se tak zabránit narušení rovnováhy deštného pralesa při stále se zvyšující poptávce po této rostlině.

Použití, dávkování, informace:
 
Odvar : 1 - 2 lžíce do  litru vody, 25 minut vařit, 2 x denně 300 ml. Lze dochutit např. včelím medem.
 
Upozornění :
 
Není určeno pro děti do 6 let!
Není vhodné pro osoby s poruchami krvetvorby, hemofiliky, po transplantaci orgánů a při chemoterapii a radioterapii.
Není vhodné pro těhotné a kojící ženya pro ženy očekávající těhotenství.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Ukládejte mimo dosah dětí.
Nenahrazuje pestrou stravu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 1.04 kg