URINOCLEANER 60 tbl - Acai, brusinka, D-manóza

Značka: NUTRISTAR
375 Kč 326,09 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

URINOCLEANER 60 tbl - Acai, brusinka, D-manóza

Doplněk stravy v tabletách.

Obsahuje velmi účinné látky: D-manózu, extrakt z plodů Acai a brusinkový extrakt.

Detailní informace

Detailní popis produktu

URINOCLEANER 60 tbl - Acai, brusinka, D-manóza

 

Doplněk stravy v tabletách.

Obsahuje velmi účinné látky: D-manózu, extrakt z plodů Acai a brusinkový extrakt.

Dávkování:
Doporučená denní dávka jako prevence jsou 2 tablety denně (ráno a večer), přii větších obtížích je 6-8 tablet denně (rozdělit do 2-3 dávek).

Složení:
D-manóza, sušené mleté plody Acai, brusinkový extrakt, pomocné tabletovací látky (mikrokrystalická celulóza,
fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý, talek).

 

Nutriční hodnoty:

Upozornění
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C

Doplněk stravy.

Výrobce: Aditiva CZ s.r.o., Starochuchelská 6 , Praha

 

 

Zdroj: wikipedia.cz

Manóza

 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Manóza
Cyklické formy manózy
Cyklické formy manózy
Lineární forma manózy
Lineární forma manózy
Obecné
Systematický název D-manóza: (3S,4S,5R,6R)-6-(hydroxymethyl)oxan-2,3,4,5-tetrol
Triviální název manóza, manosa
Sumární vzorec C6H12O6
Identifikace
Registrační číslo CAS
Vlastnosti
Molární hmotnost 180,156 g/mol
Teplota tání 133 °C ; L-manóza: 129–131 °C
Není-li uvedeno jinak, jsou použity
jednotky SI a STP (25 °C, 100 kPa).

Manóza (mannosa) je monosacharid s šesti uhlíky (hexóza) a aldehydovou skupinou (aldóza). Je jedním z biologicky významných sacharidů. Je 2-epimerem D-glukosy (tzn. cukry se liší jen konfigurací na druhém atomu uhlíku). Důležitým zdrojem manózy jsou kvasné produkty, protože buněčná stěna kvasinek obsahuje velké množství mananů (polymanosylových řetězců). Manóza je součástí jádra N-glykosidicky vázaných oligosacharidů, v nichž může také tvořit manosylové antény (ramena) (manózový a hybridní typ N-glykanů).

Biosyntéza a degradace

Biosyntéza vychází z glukózy, která je převedena na fruktózu, poté následuje redukční epimerizace keto skupiny fruktózy a oxidaci -OH skupiny na C1.

Při degradaci je nejprve manóza fosforylována kinasou na manóza-6-fosfát a pak převedena na odpovídající ketózu,(což je fruktóza), dále už běží standardní glykolýza.

Brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea L.) je rostlina z čeledi vřesovcovitých. Plodem této rostliny je brusinka, která dala jméno celé rostlině. Jako další brusnice roste v kyselých, na minerály chudých půdách, konkrétně na svazích kopců a hor jehličnatých lesů, na vřesovištích i rašeliništích v mírném pásu severní polokoule.

Brusinky se zpracovávají v potravinářství jako čerstvé, sušené, v podobě marmelád a podobně. Průmyslové se používají brusinky i jiné brusnice pěstované, nejčastěji z dovozu. Příkladem je klikva velkoplodá (Oxycoccus macrocarpus), pěstovaná v Severní Americe a klikva bahenní (Oxycoccus palustris), dovážená například z Polska, které vlastně ani nejsou botanicky pravými brusnicemi. Bobule klikvy má rovněž červenou barvu velikosti přes 1 cm a také se dobře hodí pro pěstování. Čeština často výrazem brusinky stejně jako angličtina cranberries nerozlišuje mezi brusnicí brusinkou, dalšími kyselými brusnicemi a zmíněnou klikvou; klikva se dá např poznat, pokud je na štítku potravinářského výrobku, kromě českého názvu, název např. polský: Żurawina, německý: Gewöhnliche Moosbeere nebo jen Moosbeere nebo ruský: Клюква (Kljukva).

Použití

  • V lidovém léčitelství - zná listy brusinek jako složky čajových směsí 
  • Extrakty z brusnice se využívaní ve farmaceutickém průmyslu. Přidává se do doplňků stravy určeným na problémy s močovým ústrojím.

 

Stavba těla 

Brusnice brusinka je plazivý keřík dorůstající do výšky 15 - 25 cm. Nadzemní stonek i rozvětvený oddenek má zdřevnatělý. Na zelených ojíněných větvičkách rostou 10 - 25 mm vejčité listy. Svrchní strana listu je zbarvena tmavozeleně leskne se, spodní strana je šedomodrá až šedozelená a matová. Listy mají postavení na stonku střídavé a vyskytují se celoročně.

Květy v květenství hroznu rostou na krátkých stopkách. Barva květu je bílá přes narůžovělou do růžové. Koruna okvětí je zvoncovitá se čtyřmi korunními lístky, kalich okvětí je pouze blanitý s pěti květními lístky, trojúhelníkovou čnělkou a 8–10 tyčinkami. Kvete od května do července.

Plody – brusinky, jsou červené (dozrávají z bílých až průhledných) bobule o průměru 5 až 8 mm. Jsou jedlé, kyselé nahořklé, dozrávají v srpnu až říjnu.

Euterpe brazilská - ACAI

 
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Euterpe brazilská (Euterpe oleracea), česky též kapustoň brazilská, je druh palmy pocházející z tropické Ameriky. V Brazílii je známa jako Açaí. Je to štíhlá palma se zpeřenými rozměrnými listy. Je přirozeně rozšířena v nížinách Jižní Ameriky. Má mnohostranné využití. Jádro růstového vrcholu se konzumuje jako palmové zelí, z plodů se připravují populární osvěžující nápoje. Je také využívána v domorodé jihoamerické medicíně. Produkty z plodů jsou v posledních letech populární i mimo Jižní Ameriku.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky stravy
Hmotnost: 0.095 kg