WIRA WIRA čaj 50 g - Gnaphalium graveolens doplněk stravy

88 Kč 76,52 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)

Sušená, řezaná bylina Gnaphalium gnaphalium ssp. viravira Mold. - doplněk stravy

Čeleď: Asteraceae (hvězdnicovité)          Rod: Gnaphalium           Druh: graveolens ssp. viravira Mold.

Nativní názvy: hierba de la viuda, siempre viva, hierba de la iuca, dinka-i-awen, hierba de la vida, huira huayo, huira-huira, vira-vira

Používaná část rostliny: celá nadzemní část rostliny (Herba gnaphalidi

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gnaphalium gnaphalium

Popis:

Druh horské protěže z čeledi hvězdnicovitých. Drobná světlošedozelená až žlutavě zabarvená rostlinka se žlutými kvítky, dorůstající výšky 20 - 40 cms.. Celá rostlinka je pokrytá bělavým chmýřím. Výskyt ve výškách kolem 3500 m.n.m. v kamenitém terénu vyhledává vlhká až vodnatá místa jihoamerických And.

Některé zdroje uvádí užití druhu Gnaphalium graveolens ssp. viravira Mold. resp. Gnaphalium viravira Mold. (hlavně v oblastech okolo Cuzca), jiné zase pod názvem WiraWira druh Gnaphalium dombeyanum D.C. (převážně z okolí Arequipy). 

Obsahuje taniny, slizy, alkaloidy, triterpeny, steroly, betasitosterol, glukosidy, antrakinony, flavony, chalkony, diterpenické labdeny a gnaphaleny, kterým jsou připisovány zklidňující účinky působící především na sliznice dýchacích cest, krku a nosu, které uvolňují při jejich ucpání. 

Pro svou specifickou, lehce nahořklou, příjemnou chuť je vyhledávaným nápojem zvláště v chladnějším počasí. Takto nám tradiční použití předal selesiánský mnich českého původu, reverend Jaroslav Soukup, SDB, působící dlouhá léta mezi domorodci Amazonie, který je právem považován za zakladatele botanické systematiky peruánské flóry a za předního etnobotanika. mimo jiné autora Slovníku domorodých názvů peruánské flóry a Katalogu rodů.

Kontraindikace:

Nejsou popsány.

Fytochemické složení:

Třísloviny, slizy, alkaloidy, triterpeny, steroly, betasitosterol, glukosidy, antrakinony, flavony, chalkony, diterpenické labdeny a gnaphaleny

Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 se nesmí u potravin (doplňků stravy) uvádět žádná výživové a zdravotní informace s vyjímkou Radou schválených tzv. zdravotních tvrzení. Rada zatím žádné zdravotní tvrzení k bylince a produktům z bylinky Gnaphalium graveolens ssp. viravira Mold. neschválila.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jihoamerické byliny
Hmotnost: 0.07 kg