ZINEK 25 mg 500 tbl.

Značka: NUTRISTAR
365 Kč 317,39 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

ZINEK 25 mg 500 tbl.

Doplněk stravy.

Zinek 25 mg v tabletách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZINEK 25 mg 500 tbl.

Zinek 25 mg v tabletách.

* zinek přispívá k udržení normálního stavu kostí

* zinek přispívá k normální funkci imunitního systému

* zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi

* zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů

Návod k použití:

Nejvyšší doporučená denní dávka 1 tableta se nesmí překročit. Přijímá se nejlépe po jídle a dostatečně zapíjí. Není určeno pro děti do 3 let nebo jako náhražka pestré stravy. Ukládat mimo dosah dětí a slunečních paprsků, v suchu a teplotě do 25oC.

Všeobecné informace:

Nedostatek zinku v důsledku velkého metabolismu bílkovin (v pubertě, při posilování, při braní steroidů) se projevuje jako akné. Proti akné uživatelé uvádějí jako účinnou dávku až 100-150 mg denně (v praxi ke každému jídlu s větším obsahem bílkovin).
Zinek se rovněž používá pro ochranu prostaty proti zvětšování či nádorové chorobě při užívání anabolických steroidů.
Některé osoby mají celoživotně zvýšené vylučování zinku z organismu (bílé skvrny na nehtech).
Zinek je také velmi důležitý prvek pro anabolizaci svalových bílkovin (růst svalů).

Výživová hodnota 1 tablety:

Obsah zinku 25 mg v 1 tabletě odpovídá 250% denní doporučené dávky.

Zdroj: wikipedia.cz

Biologický význam

 
Jídlo a koření obsahující zinek

Zinek patří mezi prvky, které mají velmi významný vliv na správný vývoj všech živých organizmů rostlinných i živočišných. Přitom zinek není obsažen v živých tkáních ve vysokém množství – uvádí se, že tělo dospělého člověka obsahuje pouze přibližně 2 g zinku. Doporučená denní dávka zinku v lidské potravě se pohybuje mezi 15–25 mg prvku.

Přítomnost zinku v organizmu je nezbytnou podmínkou pro správné fungování řady enzymatických systémů – nejvýznamnější je patrně inzulínový. Přítomnost zinku v potravě je důležitá nejen v době růstu organizmu, kde jeho nedostatek vede k opožďování tělesného i duševního dospívání, ale i v dospělosti.
Nedostatečné množství zinku v potravě totiž způsobuje nechtěný úbytek na váze, pomalé hojení ran, zhoršování paměti a smyslové poruchy – především zrakové, čichové.
Zinek je přítomen v poměrně značném množství ve spermatu a jeho dostatek v potravě je podmínkou pro správný pohlavní vývoj i dokonalou funkci pohlavních orgánů mužů.

V potravě jsou hlavními zdroji zinku játra, tmavé maso, mléko, vaječné žloutky a mořští živočichové – především ústřice. Z rostlinných produktů jde především o celozrnné cereálie, fazole, ořechy a dýňová semena. Protože množství přijímaného zinku, obsaženého v živočišné potravě značně převyšuje objem zinku, který může být získán z rostlinné potravy, je důležité, aby přísní vegetariáni dbali o dostatečný příjem zinku především v případě těhotných žen, kde je doporučovaná dávka zinku na vysoké úrovni kolem 25 mg Zn/den.

Rostlinami je zinek přijímán z půdního roztoku pomocí fytometaloforů (podobně jako u železa, fytometalofory pro železo se nazývají fytosiderofory). Jeho nedostatek způsobuje odumírání vzrostných vrcholů, nadbytek chlorózu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Antioxidanty
Hmotnost: 0.6 kg
Položka byla vyprodána…